PRACA MÓZGU
Stres

Usuń mgłę mózgową i zwiększ wydajność poznawczą

Czy miewasz dni, w których ciężko Ci skupić się nawet na podstawowych zadaniach, rozmowy z innymi przynoszą wiele trudu, zapominasz o wielu rzeczach i bez większego powodu czujesz ciągłe zmęczenie? Prawdopodobnie jest to zjawisko powszechnie znane jako mgła mózgowa. Zdarza się większości z nas, jednak powody jej występowania mogą się różnić.

Identyfikacja przyczyny: Co prowadzi do mgły mózgowej?

Aby skutecznie walczyć z mgłą mózgową, ważne jest, aby zrozumieć jej podstawowe przyczyny. Mgła mózgowa może spowodowana przez różne czynniki, w tym:

  • Nieprawidłowy sen
  • Przebodźcowanie
  • Stres i niepokój
  • Choroba
  • Niewłaściwe odżywianie
  • Odwodnienie

Niektóre z nich, takie jak odwodnienie, można w łatwy sposób zniwelować, wprowadzając drobne zmiany w codziennej rutynie. Jednak co zrobić, kiedy chcemy wspomóc zwalczanie zamroczenia umysłowego? W suplementach Slavic Labs znajdziesz składniki, które łagodzą skutki mgły mózgowej i zmniejszają częstotliwość jego występowania.

Wzmocnienie pamięci i funkcji poznawczych

Lion’s Mane jest naturalnym adaptogenem, który, jak wykazano, poprawia funkcje poznawcze i wspiera produkcję czynnika wzrostu nerwów, co ma pozytywny wpływ na wzmocnienie pamięci. 

Cordyceps to grzyb, który zmniejsza zmęczenie i zwiększa poziom energii, przyczyniając się do poprawy jasności umysłu. Poprawia witalność, funkcje kognitywne i procesy myślowe.

Łagodzenie stresu i niepokoju

Reishi, często nazywany “grzybem nieśmiertelności”, jest silnym adaptogenem, który pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem i utrzymać silny system odpornościowy. Badania sugerują, że może on zmniejszyć niepokój, poprawić nastrój i jakość snu. Poprzez łagodzenie stresu, Reishi może pomóc zmniejszyć mgłę mózgową i wspierać jasność umysłu.

Grzybek Chaga jest bogaty w antyoksydanty i wykazano, że pomaga zmniejszyć stan zapalny i stres oksydacyjny. Wspiera również funkcje immunologiczne i moduluje reakcję organizmu na stres

Wspomaganie funkcji poznawczych i neuroprotekcja

Peptydy

N-Acetyl Semax wykazuje pozytywny wpływ na uczenie się, pamięć i ogólne funkcje poznawcze. Wykazano, że poprawia równowagę neuroprzekaźników i wspiera produkcję czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego (BDNF), co prowadzi do zwiększenia wydajności umysłowej i zmniejszenia mgły mózgowej. BPC-157, natomiast działa neuroprotekcyjnie, wspiera zdrowie mózgu i wspomaga w naprawie i regeneracji uszkodzonych neuronów.

Usuwanie mgły mózgowej nie musi być wyzwaniem nie do pokonania. Dzięki silnym składnikom znajdującym się w suplementach diety Slavic Labs, możesz wyposażyć się w niezbędne narzędzia do zwalczania zamroczenia umysłowego i osiągnięcia optymalnych funkcji poznawczych.