PRACA MÓZGU

Zadbaj o neurony

Nasz mózg składa się z miliardów neuronów, które są wyspecjalizowanymi komórkami odpowiedzialnymi za przekazywanie informacji w całym organizmie. Komunikują się one ze sobą za pomocą sygnałów elektrycznych i chemicznych, tworząc złożone sieci, które umożliwiają nam przetwarzanie informacji i reagowanie na otoczenie. Uszkodzone lub dysfunkcyjne neurony mogą prowadzić do pogorszenia zdolności poznawczych i chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera czy Parkinsona. Dbanie o neurony jest kluczowe dla utrzymania na wysokim poziomie funkcji poznawczych, pamięci, procesów myślowych i ogólnego zdrowia mózgu. Jednym z najczęstszych czynników degradacji neuronów jest stres oksydacyjny.

Składniki, które wspierają zdrowie neuronów

Antyoksydanty

Sulforafan, znajdujący się w Daystart Trado, jest silnym antyoksydantem pochodzącym z warzyw krzyżowych. Wykazano, że chroni neurony przed stresem oksydacyjnym i stanem zapalnym, promując ogólne zdrowie mózgu. 

W DayStart Trado znajdują się także EGCG i Kurkuma. EGCG działa neuroprotekcyjnie, poprawia też funkcje poznawcze. Kurkuma natomiast jest silnie przeciwutleniająca i przeciwzapalnia.

Niezbędne aminokwasy

Aminokwasy są budulcem białek i odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia neuronów.

Acetylo-L-Karnityna jest aminokwasem, który jak wykazano, wspiera zdrowie neuronów poprzez poprawę metabolizmu energetycznego i ochronę neuronów przed stresem oksydacyjnym. N-Acetyl-L-Cysteina chroni neurony przed stresem oksydacyjnym i neurotoksycznością. Oba składniki dostępne są w DayStart Trado. 

Adaptogeny

Adaptogeny to naturalne substancje, które pomagają organizmowi dostosować się do stresu i innych niekorzystnych warunków zewnętrznych oraz promują ogólny stan zdrowia.

Ashwagandha, będąca składnikiem Recovery Jarga, jest adaptogenem, który jak wykazano poprawia funkcje poznawcze, zmniejsza stres i chroni neurony przed uszkodzeniami spowodowanymi stresem.

Rhodiola Rosea, obecna w Brainboost Wese, jest adaptogenem znanym ze swojej zdolności do poprawy funkcji poznawczych, zmniejszenia zmęczenia i ochrony neuronów przed uszkodzeniami.

Grzyby i peptydy

Lion’s Mane to grzyb znany ze swoich właściwości poprawiających funkcje poznawcze. Wykazano, że wspiera wzrost i regenerację neuronów, poprawia pamięć i funkcje poznawcze oraz chroni neurony przed uszkodzeniem.

N-Acetyl Semax zwiększa neuroprotekcję, również w stanach niedokrwiennych mózgu, reguluje plastyczność neuronów.

BPC-157 działa ochronnie na neurony somatosensoryczne, pobudza regenerację nerwów obwodowych

Poprzez dostarczanie organizmowi tych niezbędnych składników odżywczych i związków, dbamy o zdrowie i długowieczność naszych neuronów, co pozwala nam utrzymać optymalne funkcje poznawcze i zdrowie mózgu.