Sen

Popraw jakość snu

Czy masz problem z zaśnięciem? A może po całej nocy budzisz się z uczuciem zmęczenia i senności? Zastanawiasz się jak poprawić jakość snu? Miliony ludzi cierpią z powodu złej jakości snu, a przecież jest on kluczowy dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Pozwala naszemu organizmowi odpocząć i zregenerować się po całodziennej aktywności, pomaga w usuwaniu toksyn, ma kluczowy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a nasze mózgi w czasie snu przetwarzają wydarzenia z całego dnia. 

Jakie są przyczyny zaburzeń snu? Między innymi stres, uboga w składniki odżywcze dieta, nieodpowiednia higiena snu, choroby.  Skutki zaburzeń snu mogą obejmować:

  • Zmęczenie i senność w ciągu dnia
  • Trudności z koncentracją i podejmowaniem decyzji
  • Wahania nastroju i drażliwość
  • Osłabienie układu odpornościowego
  • Zwiększone ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca i choroby serca

Jak lepiej spać? Przede wszystkim zadbaj o prawidłową higienę snu. Higiena snu to nawyki i czynności, które zapewniają lepszy sen i łatwiejsze zasypianie. Następnie zwróć uwagę na odpowiednią aktywność fizyczną, dietę i poziom stresu. Chociaż zdrowy tryb życia i prawidłowa higiena snu zdecydowanie mają pozytywny wpływ na sen, w niektórych przypadkach warto dodatkowo wspomóc organizm.

Suplementy diety mogą odgrywać ważną rolę w promowaniu zdrowych wzorców snu. Slavic Labs oferuje naturalne, wysokiej jakości suplementy diety, zawierające przebadane składniki, które wykazują udowodniony, pozytywny wpływ na sen i inne aspekty z nim związane.

Recovery Slavic Labs

Recovery Jarga od Slavic Labs zawiera składniki, takie jak Ashwagandha, L-tauryna, L-teanina, Lion’s mane, Chaga, L-glicyna. Składniki te w kompleksowy sposób wpływają na efektywność snu i szybkość zasypiania. Przykładowo, Ashwagandha może pomóc w walce z bezsennością i poprawić samopoczucie psychiczne. L-tauryna wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i sprzyja zasypianiu. L-theanine w badaniach zmniejszała lęki, objawy związane ze stresem i pomagała się zrelaksować. Lion’s Mane natomiast może poprawiać jakość snu i odpoczynku. Chaga może zwiększać regenerację organizmu i ekspresję genów naprawy DNA, a L-glicyna dostarcza glicynę, która jest naturalnym neuroprzekaźnikiem hamującym – sprzyja możliwości wyciszenia.


Lion’s Mane

– grzyb znany także jako Soplówka Jeżowata (Hericium erinaceus) – stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jak wykazały badania, działanie Soplówki Jeżowatej wpływa na regenerację układu nerwowego. Może zmniejszać stres, lęk i uczucie niepokoju, tym samym poprawiając jakość snu i zmniejszając zaburzenia snu


Reishi

– Inaczej Lakownica Żółtawa (Ganoderma lucidum), to grzyb, który może zmniejszać objawy lęku, stresu i niepokoju. W badaniach Reishi działała uspokajająco oraz ułatwiała zasypianie i uzyskanie głębokiego snu


Oprócz dołączenia do codziennej diety naturalnych suplementów, warto zastosować inne zmiany w stylu życia, które mogą promować zdrowe wzorce snu. Ważne jest, aby ustalić regularny harmonogram snu i zadbać o prawidłową higienę snu. Warto wypróbować takie praktyki jak medytacja lub ćwiczenia oddechowe. Ograniczenie niebieskiego światła przed snem także znacząco poprawi jakość snu.

adaptogeny antyoksydanty biohacking biohaking BPC-157 chaga cordyceps ekstrakty z grzybów grzyby jakość snu lions mane mózg peptydy praca mózgu regeneracja reishi sen stany zapalne stres wydajność zarządzanie stresem zasypianie